Choď na obsah Choď na menu
 

MÁJ/JÚN

3. 5. 2010

 

Máj/jún

Obrázok  

ROZLÚČKA S DEVIATAKMI

Koniec školského roka prináša so sebou aj lúčenie - lúčenie deviatakov so školou, svojimi učiteľmi i spolužiakmi. Naši 7 deviataci zatvorili za sebou 9-ročnú kapitolu svojho života, verím že väčšinou veselú, ale aj vážnu. Ešte nevedia, čo ich čaká na novej škole, ale prajem im, aby mali šťastie a videli v zrkadle mladých, krásnych, vzdelaných, slušných, úspešných, zdravých mladých ľudí, schopných získať hodnoty, ktoré im svet ponúka.

 

Obrázok

Veľa šťastia!

 

 PREČO MÁM RÁD SLOVENČINU, PREČO MÁM RÁD SLOVENSKO

Životný štýl 21. storočia
 
Svet sa rúca kamsi v diaľ
na vôkol počuť samý žiaľ
každý sa ponáhľa kamsi
za niečím po čom tak veľmi baží.
A zabúda na dôležité veci...
Náhliť sa v nablýskanom aute
chcieť všetko pre seba a hneď
nezáleží ti na iných na tých,
ktorí by všetko obetovali pre teba.
 
...
 
Odniekiaľ počuť stále žiaľ
no ty si ideš po svojom.
Kedy zistíš, že pošliapal si sny
iným tvorom?
Čo tak nehľadieť stále na seba
a zamyslieť sa nad ľuďmi z „tretieho sveta?“
Chudobné deti, ich rodičia tiež
nakazené chorobami, tešia sa z maličkostí
no ty si len za peniazmi bež
nepokazia ti predsa úsmev „také blbosti!“
 
...
 
A teraz, keď sa ti to vypomstilo,
no povedz,
stálo ti to všetko za to?
Cítiš sa smutný a opustený?
Si ako nahý v tŕní...
Pre teba teraz veľa ľudí srdce bolí.
No ja však v kútiku duše
stále skrývam nádej,
že možno raz
pre teba pochopenie nájdem.
 

Martinka Maliniaková, 9. ročník

 

 

 

 

 

DEŇ MLIEKA

Jednou z aktivít školskej jedálne sa stala májová akcia pri príležitosti Dňa mlieka s názvom „S mliekom o mlieku“. Medzi deťmi je potrebné čoraz viac hovoriť o mlieku a mliečnych výrobkoch, ktoré obsahujú najdôležitejšie výživné látky potrebné pre zdravý vývoj a výživu detí. 

 

Obrázok

 

 

 

 

 Po úspešnom jesennom divadelnom predstavení o kravičke Connie a správnom raňajkovaní, ktoré sa konalo na Deň zdravej výživy, pripravila školská jedáleň ďalšie divadielko, tentoraz „Červená Čiapočka trochu inak“. Hlavné postavy si vyskúšali nielen žiaci ale aj učitelia. V našom príbehu sa však vlk stal šíriteľom zdravej výživy a babička s Červenou Čiapočkou sa museli vrátiť do lesnej školy zdravia. Všetko dobre dopadlo a všetci herci si na záver zatancovali na známu pesničku z reklamy „Mňam mňam Bobík“.

Po divadelnom predstavení nasledovalo vyhodnotenie o najlepší plagát na deň mlieka, ktorý vyrábali žiaci II. stupňa za svoju triedu. Hlasovali všetci žiaci aj učitelia a najviac sa zapáčil výtvor žiakov 9. ročníka. V odmeňovaní sa pokračovalo vyhodnotením najlepších stravníkov za celý školský rok, ktorí dostali pekné ceny.

A čo sme sa naučili o mlieku a mliečnych výrobkoch? Vedomosti žiakov ako aj nové informácie sme sa dozvedeli v jednotlivých súťažných blokoch. Súťažiaci boli vylosovaní spomedzi všetkých zúčastnených a ostatní povzbudzovali svojho favorita.

Obrázok

Niekomu sa darilo lepšie, niekomu horšie, ale odmenení boli všetci a verím, že sme spoločne strávili pekné dopoludnie pri pohári zdravého mlieka a naučili sme sa opäť niečo nové.

Týmto sa chcem poďakovať žiakom a p. učiteľke za ochotu účinkovať v divadelnom predstavení, sponzorom a samozrejme všetkým, ktorí mi pomohli pri organizovaní akcie.

Vedúca ŠJ

 

 

O LAZOVSKÝ ŠÍP

List od žiakov z I. stupňa pre animátorov akcie

Obrázok

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Divadlo - Deň mlieka 2010